Aeroklub Świdnik - Nowości
Dzień otwarty dla General Aviation
poniedziałek, 23 czerwca 2014 07:08

Już 28 czerwca 2014 na lotniskach w Lublinie i Radomiu odbędzie się dzień otwarty dla General Aviation!

Port Lotniczy Lublin

Opłaty lotniskowe pobierane od załóg przylatujących w tym dniu na lotnisko pomniejszone będą o 99% rabat, a na wszystkich pilotów i pasażerów oprócz tych lotniczych, czekać będą także dodatkowe atrakcje związane z obchodami Dni Świdnika z okazji jubileuszu 60-lecia miasta Świdnik.

Dzięki uprzejmości zarządzających lotniskiem Lublin i PAŻP, w godzinach 10.00 – 20.00 LMT na lotnisku zapewniona będzie Służba Kontroli Ruchu Lotniczego. Ze względu na program NAZIEMNY, jaki specjalnie na tę okoliczność został przygotowany przez Port Lotniczy Lublin i Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, wszystkie samoloty powinny przylecieć w godzinach 10:00-12:00 LMT.

Odloty planowane są w godzinach 17.00 – 20.00 LMT.

Dla przypomnienia w czasie funkcjonowania lotniska w Lublinie obowiązuje przestrzeń klasy D, dlatego wszyscy piloci, którzy tego dnia chcą przylecieć do Lublina powinni złożyć plan lotu i zapoznać się z aktualnymi NOTAM-ami.

Port Lotniczy Radom

Przestrzeń nad radomskim lotniskiem będzie otwarta w godz. 08.00 - 20.00 LMT, przyloty nie będą wymagały złożenia planu lotu oraz nie będą pobierane żadne opłaty lotniskowe. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji, w tym objazd przez lotnisko, zwiedzanie terminala pasażerskiego, pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego, sprzętu do utrzymania lotniska, a także prezentację możliwości służb PL Radom.

Informacyjnie:
W trakcie przylotów bardzo prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi procedurami przylotu/odlotu opublikowanymi w AIP VFR Polska dla lotniska na Sadkowie. W godzinach 8-20 aktywna będzie przestrzeń ATZ EPRA - Radom Informacja 122,050 MHz.

Więcej informacji na portalu www.dlapilota.pl:

Spotkanie sekcji szybowcowej
środa, 14 maja 2014 16:24

Uwaga !

Spotkanie sekcji szybowcowej na lotnisku w najbliższą sobotę tj. 17.05.2014 o godz. 10.00 (niezależnie od pogody).

Kierownik Sekcji
Tomasz Morawski

Zapraszamy pod nasze skrzydła!
poniedziałek, 31 marca 2014 19:02

Konferencja B i HL 2014r
czwartek, 13 marca 2014 19:15

Dnia 06.04.2014r (niedziela) o godz. 9:00 na lotnisku odbędzie się konferencja lotno-techniczna B i H L połączona z egzaminami KWT.

Proszę przed sezonem 2014 o uregulowanie zaległości za loty, składki oraz uzupełnienie badań i dokumentacji osobistej.

Obecność obowiązkowa !!!

Dyrektor Aeroklubu Świdnik

Uwaga kandydaci na szkolenie szybowcowe!
piątek, 10 stycznia 2014 15:58

Aeroklub Świdnik ogłasza zapisy na szkolenie szybowcowe w sezonie 2014. Wszystkich chętnych pragnących poczuć smak prawdziwego lotnictwa zapraszamy do naszego Aeroklubu. Zapisy przyjmujemy do dnia 30.03.2014r. Pragniemy również poinformować, że od kwietnia powraca do naszego klubu po 5-letniej przerwie samolot holujący PZL 104 Wilga co w znaczny sposób przyczyni się do wzbogacenia oferty dla sekcji szybowcowej.

Wszystkich chętnych na szkolenia proszę o kontakt celem szczegółowego omówienia spraw z tym związanych pod nr:

tel 601 96 63 41 lub mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Serdecznie zapraszam

Dyrektor Aeroklubu Świdnik

Uwaga kandydaci na szkolenie do PPL(A)
piątek, 10 stycznia 2014 15:30

Szkolenie do licencji pilota samolotowego turystycznego PPL(A) Ostatnia szansa !

W związku ze zmianą przepisów w sprawie szkoleń lotniczych po 8 kwietnia 2014 mogą wystąpić w niektórych ośrodkach przerwy w szkoleniach lotniczych po tej dacie. Dlatego też masz ostatnią szansę na rozpoczęcie szkolenia w/g starego programu. Aeroklub Świdnik przyjmuje jeszcze zapisy na szkolenia do dnia 18 stycznia. Szkolenie praktyczne prowadzimy na samolotach C-152 i PZL-110 Koliber.

Wszystkich chętnych proszę o kontakt celem szczegółowego omówienia spraw związanych ze szkoleniem:

Serdecznie zapraszam

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

2011 Aeroklub Świdnik. All rights reserved. Realizacja Star Technology Sp. z o.o.