Aeroklub ?widnik - Nowo?ci
sobota, 03 kwietnia 2021 09:19

Żegnaj Heniu
poniedziałek, 22 marca 2021 00:00

Z głębokim żalem informujemy, iż dnia 20 marca zmarł nasz wieloletni instruktor-pilot Henryk Jaworski. „Pan Henio”, bo tak wszyscy do niego się zwracali związany był z naszym Aeroklubem od początku jego istnienia. W okresie tym czynnie działał latając na samolotach i szybowcach. Często startował na zawodach szybowcowych, w akrobacji samolotowej i rajdowo-nawigacyjnych zdobywając czołowe miejsca. Udzielał się społecznie szkoląc co roku młodzież na szybowcach z którą szczególnie lubił pracować. Wspaniały instruktor i wychowawca wielu pokoleń pilotów. Zawsze chętnie służył radą oraz dzielił się swoim doświadczeniem lotniczym z młodym pilotami. Był też członkiem Zarządu Aeroklubu Świdnik kilku kadencji.

Pan Henio to również pilot śmigłowcowy, pionier lotnictwa agro i ppoż. w Polsce. Latał za sterami polskich śmigłowców na wszystkich kontynentach kuli ziemskiej. Nigdy nie zapomnimy fantastycznych pokazów lotniczych w jego wykonaniu na śmigłowcu Mi-2. Laureat Błękitnych Skrzydeł i wielu odznaczeń państwowych. Odszedł wspaniały instruktor i kolega. Jest to dla nas wielka strata.

Heniu, wierzymy, że od dziś szybujesz tam wysoko pomiędzy niebieskimi cumulusami na swoich ukochanych szybowcach.

Niebiańskich lotów, ŻEGNAJ HENIU.

Koleżanki i Koledzy

z Aeroklubu Świdnik

Msza żałobna odbędzie się w kościele Świętego Józefa na Adampolu w Świdniku w dniu 25.03.2021 o godzinie 12:00. Pochówek nastąpi na Cmentarzu Komunalnym w Świdniku.

Pomóżmy Aenowi
środa, 27 stycznia 2021 16:58

Król jest nagi i potrzebuje nowych szat. A królem tym jest bezcenny samolot, będący w posiadaniu Aeroklubu Świdnik. Antonov 2 SP-KSA popularny „Antek”, bo o nim mowa, jest jednym z ostatnich aktywnie użytkowanych w naszym kraju samolotem tego typu. Jak na swoje lata ma bardzo mały przebieg – pozostała mu do wylatania aż 1 300 godzin. Pomimo tego, żwawy młodzian stanął właśnie w obliczu groźby pozostania jedynie kurzącym się eksponatem muzealnym.
Po latach niezwykle aktywnej służby, pomimo idealnego stanu, ze względów bezpieczeństwa koniecznym jest wymiana płóciennego poszycia samolotu, tzw. przepłótnienie, a także związane z tym prace konserwacyjno-renowacyjne. Tak każą nieubłagane przepisy i koniec. Ta banalnie brzmiąca operacja pochłonie 150 000 zł. Jest to kwota nieosiągalna dla Aeroklubu Świdnik.
Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich sympatyków lotnictwa, do naszych byłych członków, pilotów, spadochroniarzy i tych którzy nim kiedykolwiek lecieli.

Na portalu zrzutka.pl(klik) trwa zbiórka. RATUJMY ANTKA! Liczy się każda złotówka, za którą z góry dziękujemy.

Szkolenia lotnicze 2021
niedziela, 20 grudnia 2020 10:50

Marzysz o pracy pilota samolotu? Chcesz poznać tajniki awiacji? Zapraszamy pod skrzydła Aeroklubu Świdnik!

Rozpoczynamy nabór na szkolenie samolotowe do PPL(A) w sezonie 2021. Szkolenie prowadzimy na samolotach Cessna 152 i PZL 110 Koliber w strefie kontrolowanej lotniska EPLB.
Szczegółowych informacji udzielamy pod nr tel. 601 966 341 oraz przez e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Zgłoś się do nas już dziś!

Skoki spadochronowe w Radawcu
piątek, 16 października 2020 00:00

Nasz Antonow ponownie wzbił się w powietrze. We wrześniu oraz październiku nasi piloci pomagali kolegom z Radawca w zrzucaniu skoczków z sekcji spadochronowej Aeroklubu Lubelskiego. Odbyliśmy kilkanaście wylotów, a w przerwach był czas na rozmowy i wspominanie dawnych historii.

Zdjęcia znajdziecie na naszym facebooku.

Lądowaliśmy celnie!
wtorek, 29 września 2020 00:00

26. września br. na lotnisku trawiastym w Świdniku odbyły się coroczne Zawody na Celność Lądowania. Zmagania rozegrano w dwóch konkurencjach - szybowce i samoloty. Do rywalizacji w kategorii "latanie bez silnika" przystąpiło 7 pilotów, zaś "z silnikiem" aż 21!

Łatwo nie było. Pogoda wtrąciła swoje trzy grosze, Z uwagi na silny boczny wiatr, udało się rozegrać tylko po jednej serii lotów. Szybowcem PW-6 najcelniej lądował Łukasz Rydzewski, drugi był Michał Szewczyk, a trzecie miejsce zajął Wiesław Żywar. W kategorii samoloty wygrał nasz Dyrektor Krzysztof Janusz pilotujący Wilgę, drugie miejsce zajął Marek Kwaśny za sterami Kolibra, zwycięskie "pudło" uzupełnił Rafał Śmigielski latający Cessną 152. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w zawodach oraz za doping. Zawody były współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Świdnik.

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym facebooku.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>